Ücretsiz Danışma Hattı 0 850 433 03 47
  • Altınbaş Üniversitesi Türkçe
  • Altınbaş Üniversitesi English

Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

2008 yılında Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ‘İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ adıyla kurulan üniversitemiz 2017-2018 akademik yılında ‘Altınbaş Üniversitesi’ adıyla yoluna devam ediyor. Merhum iş adamı Mehmet Altınbaş’ın eğitime yatırım vasiyeti üzerine kurulan Altınbaş Üniversitesi, Altınbaş ailesi için her zaman en kıymetli sosyal sorumluluk projesi oldu. İsim değişikliği ile birlikte Altınbaş Holding’in gücünü arkasına alan Üniversite, bu itici güçle birlikte yeni hedeflerine daha hızlı ve daha güvenle yürümeye başladı.

İlk öğrencilerini 2011-2012 akademik yılında alan Altınbaş Üniversitesi kısa zamanda gerçekleştirdiği atılımlarla uluslararası bir araştırma üniversitesi olma yolunda hızla büyüyor. 2017-2018 akademik yılında 9 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulunu bünyesinde bulunduran Altınbaş Üniversitesi toplamda 30 lisans, 34 ön lisans, 28 yüksek lisans ve 6 doktora programı ile öğretime devam ediyor. Altınbaş Üniversitesinde mezunlarıyla profesyonel alanda fark yaratan, evrensel bilime değer katan, girişimci ve yenilikçi bir üniversite olma vizyonu ile bölümler belirleniyor, dünyanın ve Türkiye’nin ihtiyaçları iyi analiz ediliyor.

Eğitim gündemini ve teknolojiyi takip eden, kendini sürekli güncelleyen Üniversitemiz; inovasyona yönelik, özgür araştırma imkanı ve ortamı sağlayan, toplumsal sorumluluk bilinciyle özgün katkılar sağlayan, çözüm öncelikli üniversite olma misyonuyla hizmet vermeyi sürdürüyor.

Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, bünyesindeki Diş Hastanesi ile birlikte eğitim ve öğretim hayatına 2016-2017 akademik yılında başladı. Öğretim dili %30 İngilizce %70 Türkçedir. Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin farklılığı dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu, profesyonellik ve etik anlayışı gelişmiş, sorgulayıcı, analitik, bilimsel ve duygusal zekaya sahip yeni yüzyılın parlak diş hekimlerini yetiştirmeyi amaçlamasıdır. Uluslararası öğrencileri ile çok kültürlü bir ortamda hizmet veren fakültemiz, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri, kaliteli yüksek eğitim-öğretimin her gencin hakkı olduğunu düşünmekte ve öğrencilerimize kalite için gerekli tüm olanakları sağlamak için çalışmaktadır. Fakültemiz, Avrupa Diş Hekimliği Eğitim Birliği Derneği’nin bir üyesidir ve diş hekimliği eğitimindeki yenilikleri güncel olarak takip eder. Eğitim-öğretim programında yer alan dersler Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi birliğinin mezun diş hekiminde olması gereken yetkinlikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Diş Hekimliği, Tıp, Eczacılık Fakülteleri ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nun bir arada bulunduğu Bakırköy Sağlık Kampüsü 40.000 m2‘lik bir alana sahiptir ve fakültemizin teorik ve pratik eğitim ve öğretimi bu kampüste sürdürülmektedir. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilen fakültemizde, kanıta dayalı diş hekimliği prensipleri çerçevesinde, küçük gruplar halinde uygulamalı ve problem çözme odaklı olarak öğrenci merkezli eğitim anlayışı bulunmakta ve tüm bu süreçler nitelikli ve son teknolojiye sahip altyapıda gerçekleştirilmektedir. Konularında uzman 10 profesör, 2 doçent ve 15 yardımcı doçent ile eğitim ve öğretimi sürdüren fakültemizde, her iki öğrenciye 1 öğretim üyesi düşmektedir Klinik öncesi öğrenci eğitimleri, son teknoloji fantom ve preklinik laboratuvarlarında yapılmaktadır. Öğrenimleri boyunca, öğrencilere, 1 ünit ve fantom verilmektedir.

Klinik eğitimlerinde mikroskop ve loop kullanımı ile indirekt çalışma yöntemleri öğretilmektedir. Teorik dersler, 120 kişilik 4 amfi ve 65 kişilik 9 derslikte yapılmaktadır. Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Kampüsü bünyesinde ve Diş Hekimliği Fakültesinde (Bakırköy Kampüsünde) detaylı ve kapsamlı araştırmaların yapılabileceği ve tek şifreyle dünyadaki tüm bilgi merkezlerine ulaşma imkanı veren kütüphane olanakları mevcuttur. Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen İstanbul Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi farklı geçmiş ve etnik kültüre sahip ulusal ve uluslararası öğrencileriyle eğitim, araştırma ve hasta bakım hizmetlerinde Türkiye’nin lider Diş Hekimliği Fakültelerinden biri olmayı amaçlamaktadır.

Altınbaş Üniversitesi

E-BÜLTEN'E KAYDOL

E-BÜLTEN'E KAYDOL

Copyright © 2018 Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi. Tüm hakları Saklıdır.
www.altinbasdis.com sitemizin son güncelleme bilgisi: 03.04.2024 13:05